Obsługa bez barier w Banku Zachodnim WBK
Bank Zachodni WBK kontynuuje realizację programu „Obsługa bez barier”, mającego na celu udostępnienie osobom niepełnosprawnym produktów i usług banku. Kolejnym etapem realizacji projektu jest uruchomienie video-czatu, poprzez który osoby niesłyszące mogą zasięgnąć informacji u doradców w polskim języku migowym.
Instytucje bankowe działają coraz częściej w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Bank Zachodni WBK, realizując projekty z zakresu CSR, uwzględnia potrzeby różnych grup klientów. Obecnie realizowany projekt zakłada likwidowanie barier w dostępie do usług i produktów finansowych. Bank opracował i udostępnił możliwość video-kontaktu osobom niesłyszącym, które posługują się polskim językiem migowym (PJM).
Klienci posługujący się językiem migowym mają teraz możliwość poprzez stronę internetową banku połączyć się z doradcami. Wystarczy, że po wejściu na stronę, odwiedzą zakładkę „Kontakt”. Następnie otrzyma od doradcy wsparcie w zakresie posiadanych już przez klienta oraz nowych dla niego produktów i usług. Usługa ma umożliwić porozumienie się z niesłyszącymi klientami, rozwiązanie ma ułatwiać wzajemną współpracę.
Projekt realizowany jest w ramach programu „Obsługa bez barier” przez Bank Zachodni WBK we współpracy z organizacjami działającymi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, m.in. Fundacją Polska Bez Barier.
Program funkcjonuje już od 4 lat. Ma udostępniać pełną ofertę produktową i usługową niepełnosprawnym klientom banku. Dotychczas w ramach podejmowanych w tym zakresie działań przystosowano oddziały tak, aby mogły z ich usług korzystać osoby niepełnosprawne. Oddano do użytku nowoczesne bankomaty dostosowane do potrzeb osób niewidzących oraz słabowidzących. Klienci z dysfunkcją narządu wzroku mogą również korzystać z usług bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet. Przygotowany został również komplet filmów a temat funkcjonalności bankowości internetowej i mobilnej dla osób niesłyszących, czytających w języku polskim, a także dla osób migających.