Przygotuj się do Olimpiady o Polsce i świecie współczesnym z PKO BP
W tym roku po raz 56 odbędzie się ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, której partnerem ponownie jest PKO Bank Polski. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest rola ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego. Bank przygotował również aplikację na Facebooku, umożliwiającą przygotowanie do olimpiady. Najlepsi mają także szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.
PKO Bank Polski, jako współorganizator Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, przygotował aplikację na Facebooku, która umożliwia trening przed olimpiadą. Ponadto użytkownicy mają możliwość zdobycia nagród ufundowanych przez bank, takich jak: Smartwatch Samsung i abonamenty Spotify. Szkoły biorące udział w konkursie otrzymać mogą telewizory LG oraz bony zakupowe do sklepu internetowego Empik.com.
Chcąc wziąć udział w konkursie, należy zalogować się do aplikacji Przygotuj się do Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczestnikiem może zostać każdy, kto chce sprawdzić swój poziom wiedzy z zakresu historii najnowszej oraz stosunków międzynarodowych. Partnerem merytorycznym konkursu jest Uniwersytet Warszawski.
Osoby biorące udział w konkursie mogą codziennie wygrać trzymiesięczne abonamenty Spotify. Raz w tygodniu natomiast na uczniów szkół ponadpodstawowych czeka Smartwatch Samsung. Nagrody główne – telewizory LG – przyznane będą szkołom na końcu każdego z etapów. Otrzymają je te placówki, które zajmą pierwsze miejsce w rankingu szkół. Przyznane zostaną także dwie nagrody pocieszenia, w postaci bonów do sklepu internetowego Empik.com o wartości 500zł.
Aplikacja przygotowana przez PKO BP pomoże uczestnikom przygotować się do 56 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Program konkursu wykracza poza podstawę programową wiedzy o społeczeństwie. Spotkać się można z pytaniami dotyczącymi problemów, gospodarki, polityki międzynarodowej, konstytucyjnych ustrojów państw, integracji europejskiej oraz historii najnowszej. Co roku laureaci i finaliści olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Najcenniejszymi są indeksy wielu uniwersytetów w Polsce, przede wszystkim na kierunki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne i prawo.