Mamy 30 banków i ponad 2 000 ofert.
Z nami wybierzesz najlepszą.

Interesuje mnie

Porównaj

Gdzie kupić obligacje?

Gdzie kupić obligacje?

Szukając bezpiecznej formy inwestowania, warto wziąć pod uwagę obligacje skarbowe. To prosta forma lokowania pieniędzy, polegająca na nabyciu papierów wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa. W jaki sposób i gdzie można kupić obligacje?

Obligacje skarbowe gwarantują pełne bezpieczeństwo zainwestowanych pieniędzy. Dodatkowo tego typu papiery pozwalają na łatwy do oszacowania zysk.

Aktualna oferta obligacji

Obecnie na rynku pierwotnym w ofercie Skarbu Państwa znajdziemy cztery rodzaje detalicznych obligacji:

  • DOS - dwuletnie oszczędnościowe obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym - 2,00% w każdym roku oszczędzania z roczną kapitalizacją odsetek;
  • TOZ - trzyletnie obligacje skarbowe o zmiennej stopie procentowej - 2,10% w pierwszym sześciomiesięcznym okresie odsetkowym, wypłata odsetek co pół roku;
  • COI - czteroletnie indeksowane inflacją obligacje skarbowe - 2,30% w pierwszym rocznym okresie odsetkowym, wypłata odsetek co roku;
  • EDO - emerytalne dziesięcioletnie oszczędnościowe obligacje skarbowe - 2,50% w pierwszym rocznym okresie odsetkowym, z roczną kapitalizacją odsetek.

Obecnie cena sprzedaży obligacji skarbowych wynosi 100 zł.

Gdzie nabyć obligacje?

Obligacje skarbowe można kupić:

  • na terenie całego kraju w oddziałach PKO Banku Polskiego,
  • w Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO BP, 
  • za pośrednictwem internetu pod adresem: www.zakup.obligacjeskarbowe.pl,
  • za pośrednictwem konta Inteligo pod adresem: www.inteligo.pl,
  • za pośrednictwem telefonu pod numerami: 801 310 210 lub (+48) 81 535 66 55. Serwis telefoniczny jest czynny od poniedziałku do soboty od godziny 8.00 do 20.00 z wyjątkiem dni świątecznych.

Obligacje online

Aby dokonać zakupu obligacji skarbowych za pośrednictwem Internetu, należy wejść na stronę www.zakup.obligacjeskarbowe.pl. Po zalogowaniu lub rejestracji do systemu musimy wejść w zakładkę „Zakup”. Następnie określamy rodzaj i liczbę kupowanych obligacji. Po dokonaniu wyboru przelewamy środki za zakup na wskazane konto. Na podany przy rejestracji adres e-mail otrzymamy informację o zakupie obligacji. Potwierdzenie zakupu obligacji można odebrać w Punkcie Sprzedaży Obligacji.

Nabywcami obligacji skarbowych: dwu-, trzy-, cztero- i dziesięcioletnich mogą być osoby fizyczne - zarówno rezydenci i nierezydenci, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe oraz fundacje wpisane do rejestru sądowego.

Emilia Kasińska

Emilia Kasińska Ekspert comperia.pl