Warszawski Instytut Bankowości wyróżnił wolontariuszy Banku Millennium
Działalność w programie BAKCYL prowadzona przez wolontariuszy z Banku Millennium została właśnie wyróżniona przez Warszawski Instytut Bankowości.
Przypominamy, że akcja Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL, to uruchomiony w maju 2013 roku, międzybankowy program, którego nadrzędnym celem jest szeroko pojęta edukacja młodzieży w dziedzinie bankowości i finansów. W ramach akcji odbywają się specjalne zajęcia dla uczniów gimnazjów, organizowane i prowadzone przez ekspertów bankowych. W 150 szkołach województwa łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego oraz śląskiego miało miejsce dotychczas 839 lekcji, w których udział wzięło około 19 tysięcy gimnazjalistów. Co ciekawe, w ankiecie przeprowadzonej po zajęciach, aż 89% z uczniów pozytywnie oceniło tą inicjatywę. Cykl edukacyjny odbywa się w czterech blokach tematycznych: „Finanse na całe życie, „Twoje pieniądze”, Pożyczaj z głową” oraz „Mądre inwestowanie”. W każdym z tych tematów trenerzy bankowi dzielą się z młodymi ludźmi swoją praktyczną wiedzą oraz odpowiadają na wszystkie pytania, by w przyszłości mogli z większą świadomością dokonywać wyborów podczas kontaktów z instytucjami finansowymi. Wolontariusze z Banku Millennium włączyli się do programu w 2014 roku i od tego czasu przeprowadzili niemal 100 zajęć, w których uczestniczyło około 1730 uczniów. Grupa wolontariuszy z Banku Millennium została właśnie wyróżniona za zaangażowanie w program BAKCYL przez Warszawski Instytut Bankowości, będący cenioną instytucją szkoleniowo-doradczą w Polsce.
Z racji tego, że BAKCYL to program długofalowy, realizacja dalszej jego części przenosi się teraz do gimnazjów trzech kolejnych województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz wielkopolskim. Jedną z grup trenerskich ponownie stanowić będą wolontariusze Banku Millennium.