Mamy 30 banków i ponad 2 000 ofert.
Z nami wybierzesz najlepszą.

Interesuje mnie

Porównaj
IdeaBank
Spis treści
Osoby, które czytały o tym banku czytały także o:
Czytali rowniez...
IdeaBank - kontakt

Historia - IdeaBank

Idea Bank to bank specjalistyczny, który – co podkreślają jego przedstawiciele – został stworzony „przez przedsiębiorców z myślą o przedsiębiorcach.”  To instytucja finansowa o raczej wąskim zakresie działania, wspierająca rozwój działalności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jej oferta tworzona jest z myślą o określonej grupie odbiorców (np. właścicieli gospodarstw rolnych, przedsiębiorców lub zamożnych klientów) albo obejmuje tylko część usług bankowych (np. bank hipoteczny, bank inwestycyjny, bank rozwoju).

Wyrazem dbałości o sytuacją finansową polskich ludzi biznesu jest chociażby szeroko reklamowane konto dla firm. Tym, co je wyróżnia jest dość wysokie oprocentowanie – 5 proc. w skali roku, brak opłat  za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz fakt, że założenie konta w całości odbywa się online , a cała procedura jest ponoć szybka i wygodna.

Idea Bank S.A. powstał 13 października 2010 roku, z przekształcenia banku GMAC Bank Polska S.A. Działalność operacyjna rozpoczęła się na przełomie 2010 i 2011 roku, wprowadzeniem najpierw kredytów dla firm, następnie depozytów adresowanych do tego samego grona odbiorców, a pod koniec lutego tego roku pojawiły się także rachunki firmowe.

Celem banku jest stworzenie w Polsce nowej kategorii przedsiębiorcy. Od tej chwili określenie „biznesmen” ma być kojarzone z człowiekiem sukcesu. Aby przedsiębiorca mógł w pełni skupić się na prowadzeniu własnego biznesu, zamiast tracić czas na wyjaśnianie zawiłości pism urzędowych, bank wraz z firmą Tax Care stworzył pierwszą w Polsce grupę bankowo-księgową, specjalizującą się w obsłudze drobnego biznesu. Odzwierciedleniem  misji ułatwiania życia właścicielom firm jest stworzenie usługi Jednego Okienka. Przyszły przedsiębiorca w jednym miejscu otrzymuje nie tylko wsparcie przy procedurach administracyjnych, ale też możliwość założenia bezpłatnego konta oraz zaciągnięcia kredytu na start.

Kolejnym krokiem na tej drodze  jest stworzenie Concierge Urzędowego dla klientów Idea Banku i Tax Care. Jest to bezpłatna pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów przedsiębiorcy. Aby z niej skorzystać, wystarczy skontaktować się telefonicznie z asystentem concierge, który posiada wiedzę z zakresu prawa, podatków i księgowości. W ramach tej usługi można skorzystać też z pomocy księgowej i prawnika. W trudniejszych przypadkach może zaistnieć konieczność osobistego kontaktu przedsiębiorcy z doradcą, dostarczenia dokumentów, czy przekazania pracownikowi banku pełnomocnictwa niezbędnego do załatwienia sprawy w urzędzie.

Oprócz konta firmowego, bank oferuje klientom, którzy są na początku swojej przygody z biznesem, kredyt na start, który firma może zaciągnąć, zanim zacznie osiągać dochód. Przedsiębiorca może uzyskać do 200 tys. zł ratalnie lub w formie linii hipotecznej. Równie atrakcyjną pożyczkę można otrzymać bez zabezpieczenia i na oświadczenie. Ponadto, by wzmocnić swój biznes, każdy przedsiębiorca może założyć wysoko oprocentowaną lokatę.

Obecnie wartość depozytów klientów Idea Banku wynosi ponad miliard złotych. Do końca czerwca 2011 roku Idea Bank funkcjonował wyłącznie online. Aktualnie bank posiada 28 oddziałów, a do końca roku planuje otwarcie jeszcze kilkunastu placówek. Bank obsługuje 40 tys. klientów. W ścisłym kierownictwie Idea Banku zasiadają 4 osoby, z których jedna to przedstawicielka płci pięknej. prezesem jest Jarosław Augustyniak, który arkana bankowości i finansów zgłębiał m.in. w Warszawie (SGH), w Wiedniu oraz we szwajcarskim St. Gallen.